HISTORIE TURNAJE NOZOMI TAIKAI

První ročník Nozomi Taikai vznikl v roce 2009 jako třetí turnaj iaido, který se v té době v České republice konal. Svoji tradici v roce 2009 době měly zatím jen dva turnaje v Českých Budějovicích: Jarní a podzimní meč a Kokki Taikai. Hradecký turnaj se k nim přidal.

Naším cílem je z Nozomi Taikai udělat tradiční turnaj, konaný vždy na jaře v dubnu. A pokud se nám podaří tímto počinem položit základy národní soutěže iaido, budeme jen rádi. A i kdyby se nadále jednalo „jen“ o přátelský turnaj, který přivede do Hradce iaidokas z ostatních částí republiky, bude nás to velmi těšit.

Součástí Nozomi Taikai v roce 2009 byl seminář pro rozhodčí, seminář pro iaidokas s cvičnými zápasy a po skončení turnaje ještě asi 1,5 hodinové volné cvičení pod dohledem zkušených učitelů. Soutěžící i rozhodčí se tak vzájemně učili iaido shiai a shinpan. Vzhledem k tomu, že soutěže v iaido v České republice zatím nemají velkou tradici, domníváme se, že to bylo pro obě skupiny zúčastněných velmi přínosné.

Velké poděkování patří všem iaidokas, kteří se 1. turnaje zúčastnili nebo pomohli s organizací, a především přítomným učitelům a rozhodčím - Vladimíru Hyndrákovi, Michalu Kolískovi, Tomáši Kynclovi a Josefu Smolkovi.

Výsledky